Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » 3 cechy ciepłej bramy garażowej

3 cechy ciepłej bramy garażowej

brama

Wybierając bramę garażową, ważne jest nie tylko jej estetyka i funkcjonalność, ale również właściwości izolacyjne, szczególnie jeśli zależy nam na utrzymaniu odpowiedniej temperatury w garażu i w domu. Ciepła brama garażowa może przyczynić się do poprawy komfortu termicznego i oszczędności energii.

Niski współczynnik przenikania ciepła

Współczynnik przenikania ciepła U to podstawowy parametr określający izolacyjność termiczną bramy garażowej. Im niższy jest ten współczynnik, tym lepiej brama chroni przed utratą ciepła. Przepisy określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła U dla bram garażowych. Obecnie wynosi on 1,5 W/ (m2·K), a od 2021 r. nie będzie mógł przekroczyć 1,3 W/ (m2·K). Ciepła brama garażowa powinna mieć więc współczynnik U znacznie niższy od tych wartości.  Najlepsze parametry termoizolacyjne mają bramy garażowe segmentowe, dostępne np. w Styl S.C. w Żukowie. Wypełnione są pianką poliuretanową o grubości co najmniej 40 mm. Brama powinna być także dobrze dopasowana do otworu garażowego i uszczelniona na całym obwodzie.

Wysokiej jakości materiały izolacyjne i szczelność bramy garażowej

Kolejną istotną cechą ciepłej bramy garażowej są wysokiej jakości materiały izolacyjne. Dobrze izolowana brama powinna być wyposażona w materiały o wysokim współczynniku izolacyjności, takie jak specjalne warstwy piankowe czy panele izolacyjne. Te materiały skutecznie redukują przewodzenie ciepła przez bramę i minimalizują straty ciepła.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na szczelność bramy garażowej. Uszczelki wokół bramy, zarówno na ramie, jak i na panelach, pełnią istotną rolę w zapobieganiu przedostawaniu się zimnego powietrza do garażu. Starannie wykonane uszczelki chronią przed niekontrolowanym przepływem powietrza, co przekłada się na lepszą izolację termiczną i utrzymanie stabilnej temperatury.

powrót