Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » Bramy garażowe – automatyczne czy manualne?

Bramy garażowe – automatyczne czy manualne?

brama garażowa

Bramy garażowe są nieodzownym elementem wyposażenia większości domów. Dzięki nim nasz samochód i wszystkie rzeczy, które przechowujemy w garażu, są zabezpieczone przed kradzieżą, a także niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Garażowane pojazdy cieszą się dłuższą żywotnością i lepszym stanem technicznym od tych, które są trzymane pod gołym niebem, ponieważ mają zapewnione lepsze i bardziej stałe warunki postojowe. Warto wyposażyć swój garaż w dobrą bramę, która będzie spełniała nasze oczekiwania i będzie dobrze dopasowana do naszego stylu życia. W dzisiejszym wpisie postaramy się podpowiedzieć, kiedy lepiej jest zdecydować się na bramę automatyczną, a kiedy na manualną?

Kiedy warto zdecydować się na bramę manualną?

Manualna brama garażowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem. Ten rodzaj bram jest zdecydowanie tańszy od bram automatycznych, ponieważ składa się z mniejszej liczby części, elementów i podzespołów. Jej sposób działania jest mniej skomplikowany od bram automatycznych, co znajduje swoje odzwierciedlenie w cenie. Jest to także dobry wybór dla osób, które stosunkowo rzadko korzystają z garażu, bo np. na co dzień podróżują komunikacją miejską albo rowerem. Dużą zaletą bram manualnych jest również ich mała awaryjność. Dzięki prostej budowie pozbawionej elektronicznych sterowników tego typu bramy zdecydowanie rzadziej się psują. Wadą bram manualnych jest konieczność każdorazowego wysiadania z auta, kiedy chcemy ją otworzyć lub zamknąć, co może być szczególnie nieprzyjemne w deszczowe czy zimne dni.

Kiedy lepiej jest wybrać bramę automatyczną?

Bramy automatyczne to niezwykle komfortowe rozwiązanie bazujące na nowych technologiach. Dzięki ich zastosowaniu właściciel samochodu nie musi wysiadać z niego za każdym razem, kiedy chce wjechać lub wyjechać ze swojego garażu. Jest to bardzo duża zaleta odczuwalna szczególnie w deszczowe, śnieżne czy zimne dni. Warto zdecydować się na bramę automatyczną, jeżeli często korzystamy z garażu albo, gdy wjazd do niego jest zlokalizowany bezpośrednio przy ruchliwej ulicy (wtedy wysiadanie w celu otwarcia lub zamknięcia bramy może być po prostu niebezpieczne). Decydując się na taką bramę, musimy mieć świadomość, że będzie ona droższa od bramy manualnej, ale wygoda, jaką zapewnia na co dzień domownikom, jest bezcenna.

powrót