Zaufaj doświadczeniu!
pilot do sterowania roletami
Strona główna » Rolety » Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

 

Rolety zewnętrzne stanowią skuteczne zabezpieczenie pomieszczeń przed nieuprawnionym wtargnięciem osób trzecich. Chronią również przed nadmiernym nasłonecznieniem w miesiącach letnich, utratą ogrzanego powietrza w zimie obniżając tym samym koszty ogrzewania. A dodatkowo dzięki redukcji poziomu hałasu skutecznie wyciszają wnętrza. Nie bez znaczenia jest również ich wpływ na poziom prywatności domowników, co ma szczególnie duże znaczenie w sytuacji, gdy budynek znajduje się w ruchliwej okolicy. Pomagają również zachować intymność, gdy mieszkanie usytuowane jest na niskiej kondygnacji. Nic więc dziwnego, że w obliczu tylu zalet coraz więcej inwestorów decyduje się na ich montaż zarówno w nowo budowanych, jak i modernizowanych nieruchomościach wybudowanych wcześniej.

Rolety zewnętrzne – skuteczne o każdej porze roku

• Sezon letni
Okna przepuszczają nawet 80% promieni słonecznych, przez co w miesiącach letnich pomieszczenia domów i mieszkań nadmiernie się nagrzewają. Ma to niebagatelny wpływ na samopoczucie domowników. Na szczęście można temu zaradzić, decydując się na montaż nowoczesnych rolet zewnętrznych, które odbijają promienie słoneczne, zanim dotrą one do szyby okiennej, dzięki czemu przegrzewanie wnętrz nie następuje, a my otrzymujemy przyjemny cień i chłód bez zastosowania klimatyzacji.
• Sezon zimowy
Nie ma się co oszukiwać, przez okna ucieka od 15 do 25% ciepła z budynków. W praktyce oznacza to, że część środków przeznaczonych na ogrzewanie nieruchomości zostaje bezpowrotnie utracona. Rolety zewnętrzne pozwalają ograniczyć ucieczkę ogrzanego powietrza, przez co zmniejsza się zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do jego skutecznego ogrzania. Szacunki pokazują, że mogą to być oszczędności sięgające nawet 30%.

Jak pokazują powyższe przykłady zastosowanie rolet zewnętrznych to rozsądny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort użytkowania nieruchomości, a jednocześnie chcą, by jej utrzymanie było ekonomiczne. Jeśli dodamy do tego jeszcze czynnik związany z bezpieczeństwem, to wybór staje się prosty.

Chcesz zamówić rolety zewnętrzne do swojego domu lub mieszkania? Skontaktuj się z naszą firmą! Zapraszamy serdecznie!