Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » Zalety automatyki do bram wjazdowych skrzydłowych

Zalety automatyki do bram wjazdowych skrzydłowych

automatyczna brama wjazdowa

Brama wjazdowa stanowi skuteczną przegrodę oddzielającą naszą posesję od świata zewnętrznego. Jednocześnie istotne jest, aby jej otwieranie i zamykanie wymagało od nas jak najmniej wysiłku. Zastosowanie automatycznego mechanizmu do bramy wjazdowej z pewnością ułatwi korzystanie z niej. Warto zatem poznać podstawowe zalety tego rozwiązania.

Bezpieczeństwo i harmonia pracy

Płynna praca wyposażonej bramy w automatyczny system to zasługa układu elementów najwyższej klasy. Elektryczny napęd oraz obecność siłowników zapewniają płynną pracę, którą możemy sterować zdalnie. Możliwość otwierania i zamykania bramy z odległości za pomocą pilota podnosi przede wszystkim poziom bezpieczeństwa.

Otóż dzięki automatyce do bramy wjazdowej docieramy na teren posesji przed własny dom bez konieczności wysiadania z samochodu. Unikamy w ten sposób sytuacji zagrażających naszej osobie czy domostwu, gdyż ograniczamy narażanie się na niepożądane spotkania z innymi. Zaletę tę docenimy, zwłaszcza gdy będziemy wyruszać z domu lub do niego wracać po zmroku.

Zdalna obsługa bramy wpływa także na nasze bezpieczeństwo jako użytkowników ruchu drogowego. Dzięki automatycznej pracy bramy możemy z łatwością włączyć się do ruchu drogowego lub zjechać na teren posesji, jeśli uruchomimy ją w odpowiednim czasie. O tym aspekcie warto pamiętać, gdy nasz dom usytuowany jest w pobliżu ruchliwej ulicy.

W codziennym życiu może przydarzyć się też nam szereg innych nieprzewidzianych sytuacji, których konsekwencje mogą być dla nas lub naszych bliskich groźne. Na szczęście wyposażona w czujniki brama nie zamknie się, gdy na jej drodze pojawi się z jakiegoś powodu przedmiot, zatrzymany samochód albo przebiegające dziecko.

Wygoda niezależna od pogody

Automatyczna instalacja w bramie wjazdowej to codzienna wygoda i oszczędność czasu. Zdalny system wyręcza nas w ręcznej obsłudze. Oto bez użycia siły, bez pamiętania o przytrzymywaniu skrzydeł bramy i rozchylaniu ich na odpowiednią szerokość możemy swobodnie opuścić posesję lub na nią wjechać. Sprawę załatwiamy przyciśnięciem guzika na pilocie.

Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne podczas niesprzyjającej aury. Nie musimy więc opuszczać wnętrza ciepłego pojazdu, by przygotować mu drogę przejazdu. To zaleta także dla rodziców małych dzieci, które nie powinny same pozostawać w samochodzie, a nie unikniemy tego w przypadku ręcznej obsługi bramy.

Automatyczne systemy bram wjazdowych charakteryzują się niezawodnością i bezawaryjnym działaniem. Ich pracy nie zakłócą także przerwy w dostawie prądu. Gwarantuje nam to wyposażenie w niezależne zasilanie awaryjne uruchamiane w przypadku problemów z prądem.

W codziennym korzystaniu z wyposażonych w automatykę bram pomagają różne dodatkowe funkcje. Przydatna jest zwłaszcza możliwość spowolnionego domykania. Wówczas skrzydła bramy zamykają się bez gwałtownego dociśnięcia powodującego hałas i postępujące ich niszczenie. Natomiast funkcja opóźnionego otwierania drugiego skrzydła chroni przed zachodzeniem na siebie otwierających się elementów. Dzięki ogranicznikom brama zawsze otworzy się na odpowiednią szerokość bez ryzyka wyrwania z zawiasów.

Nie powinniśmy się obawiać, że konserwacja systemu automatycznej obsługi bramy będzie wymagała zwiększonej uwagi z naszej strony. Należy pamiętać o utrzymywaniu samej bramy w czystości oraz smarowaniu ruchomych elementów. Dobrą praktyką jest powierzenie przeglądów instalacji wykwalifikowanemu serwisantowi.

powrót