Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając drzwi do pokoju dziecięcego

3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając drzwi do pokoju dziecięcego

pokój dla dziecka

Aranżowanie przestrzeni przyjaznej maluchowi to nie lada wyzwanie. Powinna ona nie tylko odpowiadać gustom i zainteresowaniom Twojego dziecka, ale także być w pełni bezpieczna i funkcjonalna. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując drzwi do pokoju dziecięcego.

1. Bezpieczeństwo

Drzwi powinny być bezpieczne dla dzieci. Oznacza to, że muszą być wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów. Raczej nie sprawdzą się tutaj przeszklenia – szyba mogłaby pęknąć pod wpływem mocnego uderzenia (np. piłką), o które nietrudno w czasie zabawy. Warto także zastanowić się nad montażem funkcjonalnych blokad na drzwi, które uchronią paluszki malucha przed przypadkowym przytrzaśnięciem.

2. Łatwość utrzymania drzwi w czystości

Wybierając drzwi do pokoju dziecięcego, warto zadbać zarówno o komfort malucha, jak i rodziców. Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie pracy, szanujesz swój czas i energię, wybierz drzwi wykonane z łatwych w czyszczeniu materiałów. Warto także zadbać o to, by skrzydło było odporne na zarysowania, uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne, na które z pewnością będzie narażone w pokoju dziecięcym.

3. Wzornictwo

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli drzwi, spośród których z pewnością wybierzesz takie, które idealnie wpiszą się w styl tworzonego wnętrza. Do pokoju dziecięcego warto wybrać skrzydło w wyrazistym kolorze lub ozdobione grafiką przedstawiającą ulubione bajkowe postaci dziecka. Ciekawym rozwiązaniem jest także zakup drzwi z tablicą kredową, po której dziecko będzie mogło swobodnie rysować.

Podsumowując, wybierając drzwi do pokoju dziecięcego, zwróć uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo i łatwość czyszczenia drzwi. Zadbaj także o ich estetykę, która sprawi, że dziecko będzie dobrze się czuło w stworzonej dla niego przestrzeni.

powrót