Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » Drzwi antywłamaniowe. Czy to działa?

Drzwi antywłamaniowe. Czy to działa?

drzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe są droższe od zwykłych. Wielu inwestorów zastanawia się więc, czy rzeczywiście warto je zakupić. Sprawdźmy to i dowiedzmy się, o jakie jeszcze elementy zadbać.

Same drzwi? To za mało

Może okazać się, że nawet najlepsze drzwi antywłamaniowe nie sprawdzą się, jeśli w naszym domu zawiodą inne systemy zabezpieczeń. Przykładowo rabusie często najpierw kierują się do okien, zwłaszcza tych uchylonych od góry, które są łatwym celem. Antywłamaniowe drzwi wejściowe nie wystarczą też, jeśli do domu można wejść np. z tyłu przez pomieszczenie gospodarcze. W takim przypadku właściwości antywłamaniowe powinny mieć również tamte drzwi.

Prawidłowy montaż

Trzeba mieć też na uwadze kwestię prawidłowej instalacji takiej stolarki, która uchroni rabusiów przed wtargnięciem do domu. Prawidłowe, solidne mocowanie w ścianie konstrukcyjnej to absolutny klucz do odpowiedniego poziomu zabezpieczenia. Ekipa instalacyjna powinna mieć więc doświadczenie w tym fachu.

Drzwi plus inne systemy ochronne

Drzwi antywłamaniowe to często tylko jeden z wielu elementów ochronnych zabezpieczających przed rabusiami. Zdecydowanie mogą więc działać odstraszająco, choć warto połączyć je również z takimi elementami jak monitoring, rolety zewnętrzne antywłamaniowe, a także ogrodzenie. Tak zabezpieczony od zewnątrz dom bardzo rzadko staje się celem rabusiów, jest bowiem świetnie zabezpieczony. Udział w tym mają więc oczywiście również drzwi. Jak doskonale widać drzwi antywłamaniowe działają na kilku poziomach i warto w nie zainwestować. Jak jednak wspomnieliśmy wcześniej, zdadzą się na niewiele, jeśli nie zostaną połączone również z innymi elementami zabezpieczającymi nieruchomość, zwłaszcza równie solidnymi oknami, które zazwyczaj stanowią główny sposób przedostania się rabusiów.

powrót