Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » Drzwi z niewidocznymi zawiasami – hit w aranżacji wnętrz

Drzwi z niewidocznymi zawiasami – hit w aranżacji wnętrz

Stainless door hinges

Drzwi z niewidocznymi zawiasami stanowią dość awangardowe i nieco bardziej kosztowne rozwiązanie, jeśli mowa o bezprzylgowych drzwiach. Niewidoczne zawiasy umieszcza się w specjalnej opasce maskującej, która jest następnie licowana ze skrzydłem drzwiowym, co pozwala na uzyskanie jednolitej, zlicowanej powierzchni. Także skrzydło znacząco różni się pod wieloma względami od skrzydła przylgowego. Jest ono bowiem przede wszystkim pozbawione przylgi, co oznacza, iż przybiera ono doskonale prostokątny kształt.

Konstrukcja drzwi z niewidocznymi zawiasami

Jeśli chodzi o rozwiązania konstrukcyjne dotyczące drzwi z ukrytymi zawiasami, to należy wspomnieć przede wszystkim o tym, że zwykle montuje się 2 lub 3 pary tego typu zawiasów, które zazwyczaj ukrywa się na styku skrzydła i ościeżnicy. Pozwala to na uzyskanie bardziej minimalistycznego efektu, który doskonale wpisuje się nowoczesny styl aranżacyjny, szczególnie, gdy drzwi występują w wersji pobawionej dekoracyjnych żłobień czy naklejanych profili ozdobnych, za to mają proste wykończenia. Obecnie do najmodniejszych rozwiązań aranżacyjnych w kwestii drzwi z niewidocznymi zawiasami należą natomiast proste formy, minimalistyczne żłobienia, przeszklenia czy listwy wykonane z różnych, ciekawych materiałów.

Zalety drzwi z niewidocznymi zawiasami

Jednym z interesujących rozwiązań, jeśli chodzi o drzwi z niewidocznymi zawiasami, są także modele z ukrytymi zawiasami typu pivot. Obrotowe zawiasy, bo o nich mowa, umożliwiają otwieranie skrzydeł drzwiowych na szerokość wynoszącą do 90 stopni i to w obie strony. To czyni je niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, szczególnie w miejscach, gdzie nie mamy zbyt wiele przestrzeni, która posłużyłaby do otwierania drzwi.

Drzwi z niewidocznymi zawiasami stanowią nie tylko niezwykle nowoczesne, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, ale odznaczają się także dużą niezawodnością. Tego typu modele cechuje także możliwość zamówienia egzemplarza z opcją regulacji w wielu płaszczyznach.

powrót