Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » Wnętrze w stylu retro – jakie drzwi podkreślą jego charakter?

Wnętrze w stylu retro – jakie drzwi podkreślą jego charakter?

drzwi z witrażem

Pomieszczenie w stylu retro charakteryzuje się zwykle bogatymi detalami, wyrazistymi kolorami i wykorzystaniem materiałów i mebli z okresu od lat 20. do 70. XX wieku. Aby podkreślić ten styl, warto wybrać drzwi, które będą się harmonizować z pozostałymi elementami wystroju. Oto kilka pomysłów na drzwi do pomieszczenia w stylu retro.

Wybierz naturalne materiały

Jeśli planujesz stworzenie spójnego, harmonijnego wnętrz a w stylu retro, postaw na drzwi wykonane z naturalnych materiałów. Doskonale wpiszą się one w atmosferę lat przeszłych, pozostając jednocześnie ponadczasowym elementem wnętrza. Drewno doda pomieszczeniu zarówno klasy, jak i przytulności. W osiągnięciu oczekiwanego efektu wizualnego niezwykle ważna jest także jakość wykonania poszczególnych elementów i wykończenia całego wnętrza. Aby o nią zadbać, warto postawić na drzwi z montażem.

Postaw na ozdobne elementy

Klimat retro pozwala na zastosowanie różnego rodzaju elementów ozdobnych. Wśród nich znajdują się np. tłoczone ramy, motywy geometryczne oraz roślinne. Tego rodzaju zdobienia doskonale wpiszą się w stylistykę nurtu Art Deco, który królował w Europie przełomu XIX i XX wieku. Zdobienia mogą pojawić się nie tylko na skrzydle drzwi. Drzwi pokojowe w stylu retro często posiadają charakterystyczne okucia, takie jak klamki w kształcie liści lub dekoracyjne gałki.

A może drzwi retro z witrażem?

Drzwi z witrażem z motywami geometrycznymi lub roślinnymi będą idealnie pasować do pomieszczenia w stylu Art Deco. Sprawdzają się one równie dobrze jako drzwi zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Drewniane skrzydło drzwiowe uzupełnione dekoracyjnym witrażem potrafi zupełnie odmienić charakter domu i jego wnętrza. Co więcej, kolorowe kawałki szkła rozpraszają światło, tworząc w pomieszczeniach niezwykłe iluminacje.

powrót