Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » Zasady działania bram segmentowych

Zasady działania bram segmentowych

Brama segmentowa

Bramy segmentowe to nowoczesne rozwiązanie o wielu zaletach: pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, są trwałe i mogą służyć latami, a do tego są funkcjonalne i łatwe w użyciu. Ich zaletą jest także duża szczelność, dlatego też warto montować je w garażach stanowiących integralną część bryły domu. Bramy segmentowe to również szeroki wybór kolorów i wzorów, co pozwala dopasować je do charakteru i stylu całego domu.

Jak działa brama segmentowa?

W większości, modele bram segmentowych otwierają się, przesuwając do góry pod strop garażu; inne chowają się za jedną ze ścian (otwieranie boczne). Obie te opcje pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca i zwiększają przestrzeń wjazdową, co sprawia, że mają niewątpliwą przewagę nad bramami typu uchylnego czy rozwieranego. Podstawą działania bram segmentowych są prowadnice wyposażone w rolki, które montuje się na suficie i ścianach pomieszczenia — dodatkowo uzbraja się je w mechanizmy chroniące przed zabrudzeniami i uszkodzeniami na skutek działania czynników atmosferycznych. Bramy segmentowe zbudowane są z paneli ułożonych poziomo, połączonych ze sobą specjalnymi zawiasami, dlatego też zamiennie nazywane bywają bramami panelowymi. Brama montowana jest zawsze po wewnętrznej stronie wjazdu do garażu. Mechanizm pozwalający unieść ją to system dwóch rodzajów sprężyn: naciągowych i skrętnych, dostosowanych do ciężaru danego modelu. Bramy segmentowe mogą być zautomatyzowane lub otwierane ręcznie. Warto pamiętać jednak, by te działające automatycznie miały także możliwość manualnej obsługi, choćby na wypadek problemów z prądem.

Dlaczego warto wybrać bramę panelową? Zalety rozwiązania

Panelowe bramy garażowe na wymiar można zaopatrzyć w dodatkowe zabezpieczenia jak mocniejsze ryglowanie, dzięki czemu stanowią jeszcze skuteczniejszą ochronę przed włamaniem.

Klasyczna brama segmentowa składa się z 4 paneli, z dwóch warstw blachy ocynkowanej, między którymi ułożona jest pianka poliuretanowa. Taka budowa bramy zwiększa jej izolacyjność termiczną, dlatego właśnie ten model polecany jest np.: do garaży ocieplanych. Niezaprzeczalną zaletą bramy panelowej jest jej trwałość, odporność na odkształcenia, a także dobra izolacja akustyczna.

powrót