Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » Co warto wiedzieć o roletach dzień-noc?

Co warto wiedzieć o roletach dzień-noc?

rolety okienne dzień noc

Rolety typu dzień-noc zyskują na popularności, dzięki połączeniu funkcjonalności z estetyką. Dlaczego są wyjątkowe i czym różnią się od tradycyjnych rozwiązań?

Czym są rolety dzień-noc?

Charakterystyczną cechą dla tego typu rolet, która wyróżnia je na tle pozostałych, są poziome pasy na tkaninie. Tradycyjne osłony okienne pozwalają głównie na zmianę oświetlenia pomieszczeń w trakcie podnoszenia lub opuszczania rolety. Natomiast rozwiązania dzień-noc zostały zaprojektowane inaczej – cały materiał nie reguluje ilości wpadającego światła do wewnątrz; odpowiedzialny jest za to ruch pasm obecnych na tkaninie. Materiał nawinięty jest na wał w dwóch równoległych do siebie warstwach, co także wyróżnia rolety dzień-noc od pozostałych osłon okiennych.

Czy rolety dzień-noc można dopasować do każdego okna? Oczywiście! Nietypowy kształt okna nie stanowi problemu w dostosowaniu osłony. W takiej sytuacji warto złożyć zamówienie indywidualne, czyli roletę na wymiar dopasowaną do danego okna. Dzięki temu masz pewność, że osłona będzie należycie spełniała swoją funkcję.

Jakie są zalety rolet dzień-noc?

Bez wątpienia jedną z niepodważalnych zalet rolet dzień-noc jest uniwersalność. Nie tylko pozwalają na regulację światła niezależnie od pory dnia, ale również pasują do wielu aranżacji wnętrz – zarówno do minimalistycznych czy skandynawskich, jak i industrialnych lub nowoczesnych. Ponadto doskonale sprawdzą się w sypialni, kuchni, a także w łazience. Szeroka gama wzornictwa pozwala na dopasowanie kolorystyki rolet do estetyki mieszkania. Oprócz tego, dzięki zastosowaniu rolet dzień-noc nie zachodzi potrzeba wieszania firan lub zasłon, ponieważ sama osłona okienna chroni pomieszczenie przed ciekawskimi spojrzeniami. Niezaprzeczalnie rolety dzień-noc łączą funkcjonalność i niebanalną estetykę.

powrót