Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » Gdzie mają zastosowanie okna na wymiar?

Gdzie mają zastosowanie okna na wymiar?

okna

Wybierając okna do pomieszczeń głównym wymogiem, który należy spełnić, jest ich minimalna powierzchnia. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku określa, że w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi stosunek powierzchni szyb okiennych do powierzchni podłogi powinien wynosić minimalnie 1:8. Możliwość zamówienia okien na wymiar pozwala spełnić te wymogi, a jednoczenie stworzyć oryginalny projekt budynku. W jakich miejscach warto zastosować okna na zamówienie?

W jakich miejscach sprawdzą się okna na zamówienie?

Wyróżnić możemy okna typowe oraz te mniej standardowe, wykonywane na indywidualne zamówienie. Okna typowe, najczęściej spotykane w mieszkaniach, mają kształt prostokąta i są dostępne praktycznie od ręki. Jednak swoją popularność zdobywają okna na wymiar, pozwalające na wprowadzenie dużych przeszkleń czy montażu okien w nietypowych kształtach.

To, czy okna na wymiar, będą rozwiązaniem dobrym dla Ciebie, zależy przede wszystkim od tego, jak zaprojektowany jest dom. Jeśli wygląd okien jest dla Ciebie istotny przy aranżacji całego domu, a projekt przewiduję otwory ścienne w nietypowych rozmiarach, to zamówienie okien na wymiar będzie najlepszym rozwiązaniem.

Duże przeszklenia coraz częściej spotyka się w biurowcach. Takie niestandardowe rozmiary okien sprawiają, że budynek wyróżnia się na tle innych, wyglądając ekskluzywnie, a doskonale doświetlone pomieszczenia wpływają na komfort i wydajność pracowników.

Dostosowanie okien do pomieszczeń

Okna, aby były funkcjonalne, muszą być odpowiednio dobrane do odpowiednich pomieszczeń oraz kierunku, w którym usytuowana jest dana ściana. W salonie i gabinecie powinny znajdować się duże okna, które zapewnią odpowiednie doświetlenie. Idealnie, gdy te pomieszczenia znajdują się od strony południowej lub zachodniej. W tych pomieszczeniach warto zainwestować w okna na zamówienie, takie jak duże przeszklenia, które maksymalnie doświetlą pokoje, sprawiając, że będą jasne i przytulne.

Sypialnia czy kuchnia nie wymagają wiele światła ani ciepła, które generują wpadające przez okno promienie słoneczne. Aranżując te pomieszczenia, warto zastanowić się nad oknami ze szprosami, nadające im niepowtarzalnego charakteru.

Decydując się na zakup okien, pamiętać należy o ich najważniejszych funkcjach, a więc naturalnym doświetleniu pomieszczeń, izolacyjności cieplnej i akustycznej. Możliwość stworzenia okien na indywidualne zamówienie, dodatkowo sprawia, że okna stają się ważnym elementem kształtowania elewacji domu oraz jego wnętrza.

powrót