Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » Roleta zewnętrzna a koszty ogrzewania mieszkania

Roleta zewnętrzna a koszty ogrzewania mieszkania

rolety zewnętrzne na oknach domu

Rolety zewnętrze montowane są przede wszystkim w celu możliwości regulowania dopływu światła do konkretnego pomieszczenia. Jednak oprócz tej podstawowej funkcji, rolety mają inne zalety.

Jaką funkcję pełni roleta zewnętrzna?

Główną funkcję, jaką ma do spełnienia roleta zewnętrzna jest ochrona przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego. Zaciemnienie pomieszczenia to nie jedyna jej zaleta. Doskonale chroni ona także przed hałasem dochodzącym z zewnątrz, podnosi poziom bezpieczeństwa i standard budynku oraz chroni stolarkę okienną. Montaż rolet zewnętrznych pozwala ponadto utrzymać temperaturę wewnątrz domu czy mieszkania na odpowiednim poziomie. Jest to możliwe dzięki temu, że roleta montowana jest po zewnętrznej stronie okna, co stanowi dodatkową barierę ochronną. Z jednej strony zapobiega to wnikaniu do środka zimna, a z drugiej strony utrudnia możliwość ucieczki ciepła. Rolety zewnętrzne można zamontować w nowo budowanych budynkach oraz już w istniejących.

Czy założenie rolety zewnętrznej może przyczynić się do oszczędności na ogrzewaniu?

Ogrzewanie domu jest istotnym procesem, który ma za zadanie zapewnić komfortowe warunki życia. Na ogrzewanie ponosimy duże koszty, dlatego wiele osób szuka możliwości na ich obniżenie. Jednym ze sposobów jest zabezpieczenie miejsc, przez które ciepło ucieka. Istotne są szczelne drzwi i okna. Korzystne rezultaty przynosi także montaż rolet zewnętrznych. To właśnie dzięki nim, tworzony jest dodatkowy opór cieplny. Współczynnik przenikania ciepła zyskuje odpowiedni poziom dzięki warstwie powietrza, która znajduje się między oknem a roletą. Tak więc, aby dodatkowo obniżyć koszty związane z ogrzewaniem, warto zainwestować w rolety zewnętrzne, które można znaleźć w Styl S.C.

powrót