Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » Rolety – pozbądź się hałasu z zewnątrz

Rolety – pozbądź się hałasu z zewnątrz

okno z roletą zewnętrzną

Rolety zewnętrzne to nie tylko ochrona przed słońcem, a zimą sposób na zatrzymanie ciepłego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki nim można także ograniczyć docieranie hałasów z zewnątrz, co pozwoli na bardziej komfortowe przebywanie we wnętrzach. Z czego dokładnie to wynika? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółów w tym zakresie.

Skuteczna ochrona przed hałasem

W przypadku ruchliwych ulic można spodziewać się hałasu nawet na poziomie 100 dB. Jest to problematyczne przede wszystkim ze względu na nasze zdrowie, bowiem stałe narażenie na nadmiar dźwięków prowadzi m.in. do rozdrażnienia, problemów ze skupieniem, a także pogorszonego samopoczucia. Sposobem na to są rolety zewnętrzne, które mogą redukować hałas o kilkanaście decybeli, nawet do 40. Pomaga w tym ich specjalna konstrukcja, dzięki której świetnie sprawdzają się one również jako ochrona przed rabusiami.

Kiedy zdecydować się na dźwiękoszczelne rolety?

Stały, drażniący dźwięk to dla organizmu ogromny stresor. Kiedy więc zdecydować się na rolety, które ograniczą ten problem? Przede wszystkim w domach zlokalizowanych blisko ruchliwych tras ruchu, lotnisk oraz chodników. Takie rolety sprawdzą się zwłaszcza w przypadku pomieszczeń takich jak sypialnia, pokój dziecka oraz biuro, w których spokojny klimat jest absolutnie nieodzowny, aby móc komfortowo w nich przebywać oraz pracować.

Za taki komfort zdecydowanie warto zapłacić, rolety zewnętrze są bowiem stosunkowo łatwe w montażu i tańsze, aniżeli wymiana np. całej stolarki okiennej, która również ma wpływ na dźwięki docierające z zewnątrz. Oczywiście ogromne znaczenie ma jakość rolet, warto więc zdecydować się na wariant od sprawdzonej oraz zaufanej firmy, która zaoferuje dobry produkt.

Jak doskonale widać, rolety zewnętrzne są naprawdę doskonałym sposobem na to, aby ograniczyć hałasy docierające do wnętrz. Tym samym pomieszczenia staną się bardziej komfortowe i sprzyjające regeneracji organizmu. Tego typu produkty posiadamy również w naszym asortymencie, dlatego zachęcamy do jego sprawdzenia.

powrót