Zaufaj doświadczeniu!
Strona główna » Rolety zewnętrzne – czyli jak podnieść standard budynku

Rolety zewnętrzne – czyli jak podnieść standard budynku

roleta zewnętrzna

Dostępne jest wiele rodzajów rolet zewnętrznych, wykonanych z trwałych i odpornych materiałów, które pełnią ważną funkcję zabezpieczania wnętrza przed promieniami słonecznymi oraz ochronę przed wejściem na teren niepowołanych osób. Coraz częściej jednak stają się również ciekawym sposobem na aranżację i zmianę wyglądu elewacji. Jak podnieść standard budynku roletami?

Rolety zewnętrzne, a standard budynku – najważniejsze informacje

Rolety zewnętrzne traktowane są jako najlepszy sposób na utrudnienie dostania się do wnętrza sklepu czy budynku użytkowego osób niepowołanych. Dzięki materiałom, z jakich są produkowane, stają się odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na zmienne warunki pogodowe: niskie i wysokie temperatury, powiewy wiatru, szron i lód. Do wnętrza nie dostają się również zanieczyszczenia niesione wiatrem.

Ich szczelność doceniana jest także podczas bardzo gorących i zimnych dni w ciągu roku. Przez okna ucieka bardzo dużo ciepła zimą, dlatego dodatkowe zabezpieczenie w postaci rolet eliminuje ten problem. Pozwala to oszczędzić na kosztach ogrzewania poszczególnych pomieszczeń. Latem z kolei unikamy problemu ze zbyt nagrzanym wnętrzem, gdyż nowoczesne rolety zewnętrzne odbijają promienie słoneczne, jeszcze zanim te nagrzeją szyby.

Dodatkowe funkcjonalności rolet

Poza obniżeniem kosztów na ogrzewanie i zabezpieczeniem wnętrza przed kradzieżą rolety pełnią kilka dodatkowych funkcji, które zwiększają komfort użytkowania nieruchomości. Niezależnie czy montowane są na domu jednorodzinnym, w bloku mieszkalnym czy budynku użytkowym stanowią dodatkowy sposób na redukcję poziomu hałasu docierającego do wnętrza budowli. To kolejny sposób jak zwiększyć efektywność i poprawić samopoczucie pracowników firm, czy komfort przebywania w domu niezależnie od jego lokalizacji.

Rolety zewnętrzne chronią też przed spojrzeniami przechodniów, zapewniając większą prywatność osobom w budynku. Wybranie produktu w określonym kolorze i konkretnym sposobem montażu wpływa również na wygląd elewacji.

powrót